.tr domaini nasıl alınır?

.tr domain tesciline mi ihtiyacınız var? Türkiye Cumhuriyeti için hazırlanan .tr domainine sahip olmak son derece basit. Server Sistemleri, Türkiye Cumhuriyeti domain tescili açısından güçlü bir tecrübeye sahip bir hosting firmasıdır. Domaini, alan adınızı sorgulamanın ardından açılacak sekmede çıkan adımları izleyerek satın alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti'ndeki yurtdışı domain konusunda Server Sistemleri, lider domain tescil firmalarındandır.
Sizin için .tr domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz

Türkiye Cumhuriyeti Hakkında

Kısaca...

Türkiye Cumhuriyeti, büyük kısmının Anadolu'da ve küçük bir kısmının Trakya'da yer aldığı, yedi bölgeden oluşan -Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Ege Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi- ve 2021 yılı nüfus sayımına göre 83.614.362 nüfusu bulunan bir ülkedir. Yüzölçümü 783.562 km²’dir. Başkenti Ankara’dır. Türkiye Cumhuriyeti'nin Telefon Kodu: +90 Türkiye Cumhuriyeti'nin Para Birimi: Türk Lirası

Türkiye Cumhuriyeti'ndeki Şehirler

Türkiye Cumhuriyeti 81 ilden oluşmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomisi

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomisi, IMF (Uluslararası Para Fonu) tarafından 'gelişmekte olan piyasa ekonomisi' şeklinde tanımlanan; dünyanın nominal GSYİH'ye göre 19. SAGP GSYİH'ye göre ise 13. büyük ekonomisidir. Dünyanın lider üreticileri arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti, tarım ürünleri, inşaat malzemeleri, beyaz eşya, ulaşım ekipmanları gibi iş alanlarında lider rol oynamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin İhracatta Bulunduğu Ürünlerden Başlıcaları

Otomotiv, beyaz eşya, tekstil, tarım ve gıda ürünleridir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin İthalatta Bulunduğu Ürünlerden Bazıları

Otomotiv, petrol, doğal gaz ve elektronik aletlerdir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin İhracatta Bulunduğu Ülkeler

Almanya, İngiltere, İtalya, Irak, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve İsrail'dir.

Türkiye Cumhuriyeti'nde Yaşayan Milletler

Türkiye Cumhuriyeti'nde baskın etnik grup Türkler olup, Kürtler, Arnavutlar, Lazlar, Azeriler, Zazalar, Çeçenler, Çerkesler, Araplar, Boşnaklar, Tatarlar, Ermeniler, Rumlar, Yezidiler ise azınlık etnik grup olarak belirtilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti'nde Konuşulan Diller

Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dili Türkçe olup, konuşulan diller Türkçe, Kürtçe, Arnavutça, Süryanice, Lazca, Gürcüce, Boşnakça, Bulgarca, Rumca, Zazaca, Arapça, Azerice, Doğu Çerkesçesi, Ermenice, Yahudi İspanyolcası, Çerkesçe'dir.

Server Sistemleri Bilişim San. Tic. Ltd. Şti.
Mevlana Mah. Issıkgöl Cad. No:99 K:5 D:74 Gökdemir Plaza Gebze\Kocaeli

.tr Domain Bilgileri

.tr Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.tr Tescil Süresi 1 - 5 yıl
.tr Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.tr IDN Desteği Evet
.tr Transfer Hayır
.tr Domain Nedir?
Türkiye Cumhuriyeti'ndeki İnternet kullanıcıları başta Google olmak üzere, Yandex, Bing gibi arama motorlarını kullanırken web site adreslerinde .tr alan adlarını görmeyi tercih etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nde dilerseniz küçük bir işletme, dilerseniz büyük bir firma olun, .tr Türkiye Cumhuriyeti domain uzantısı sizi arama motorları sonuçlarında daha çok bulunur kılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti .tr domaini sayesinde satışlarınızda artış yaşayacak, Türkiye Cumhuriyeti pazarında pay sahibi olacaksınız.

Türkiye Cumhuriyeti'ne kültürel açıdan uygunluğunuzu ve Türkiye Cumhuriyeti .tr alan adıyla en kaliteli İnternet deneyimini gerçekleştirme hakkındaki istikrarınızı gösterin. .tr alan adı, kısa oluşu ve akılda kalıcı özelliği ile uçsuz bucaksız İnternet okyanusunda rotanızı bulmanıza olanak tanıyacaktır.

Markanızı korumanın önemi en az büyütmek kadardır. Ticari markanızın güvence altına daima alınması ve telif hakkı ihlalleri ile mücadele etmek için alınabilecek en önleyici tedbirlerden biri, Türkiye Cumhuriyeti'nde markanıza ait .tr domain adresinin kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Başarı merdivenlerinizin basamaklarını rahatlıkla tırmanmak için .tr alan adınızı kaydedin.
Nasıl Transfer Edebilirim?
.tr alan adınızı transfer etmek son derece basit bir adımdır. Menü üzerinden ".tr Domain Transfer Et" seçeneğine tıklayarak transfer sürecini anında başlatabilirsiniz. Uzmanlarımız bu süreçte, alan adı konusunda sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Server Sistemleri'ne yapılan her .tr alan adı transferi, bir yıl ek yenileme içermektedir. Server Sistemleri, en ucuz .tr domain transferi için size hizmet vermekten daima mutluluk duymaktadır.
Nasıl Yenileme Yapabilirim?
Alan adınız rahatlıkla yenilenebilir. "Şimdi Yenile" seçeneğine tıklayın veya "Hesap Yöneticiniz"e giriş yapın. Yenilenmek istediğiniz .tr alan adınızı seçin ve hemen ardından yenilemenizin süresini belirterek sipariş verin.
.tr Domain Belgeleri
.tr:

Bu uzantı için herhangi bir gereklilik yoktur.
Sıkça Sorulan Sorular

Evet, .tr domainini kişiler tescil edebilir.

Evet, .tr domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Domainlerden bazıları transfer kodu olmaksızın belge ile transfer edilebilmektedir. Transfer sürecinde herhangi bir sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, e-mail veya telefon aracılığı ile iletişime geçiniz.

Evet, .tr domainlerini toplu tescil edebilirsiniz.

.tr Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Destek verebilmek için 7/24 yanınızdayız!

Bize Ulaşın
444 3 717
Destek Talebi Oluşturun
info@serversistemleri.com
Canlı Yardım
Müşteri Temsilcimiz Aktif
Çevrimdışı

Veya, Destek talepleriniz için her yerden bize ulaşabilirsiniz!

FIRSAT HABERCİSİ! İndirimleri anında öğrenin

Platform Seçiniz

Günün İndirimi kullanım alanı: Tüm Hostingler

20 TL
KOD

Server Sistemleri olarak günün her saati size indirim sunuyoruz!

Bugünün teklifi olarak indirim kodlarını buradan ücretsiz dağıtıyoruz!

Kampanya sayfasına git ve sepet aşamasında bu kodu yapıştır
kopyala

Kod çalışmıyor mu? Bütün reklam engelleyici eklentileri ve programlarını kapatmanı öneririz. Böylece faydalanmak istediğin fırsata sorunsuzca ulaşırsın.

Kampanya sayfasına götür beni!