Sorgulama Sonuçları

Sorgulanan Domainler

Domain Avantajları

Ücretsiz Whois Gizleme

Alan adınızın kimlik bilgilerini ücretsiz olarak saklayabilirsiniz.

Ücretsiz Yönlendirme

Domain adresinizi farklı bir domain adresine ücretsiz yönlendirebilirsiniz.

Ücretsiz İç Transfer

Alan adınızı firmamızda bulunan farklı bir hesaba ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Ücretsiz DNS Yönetimi

A Kaydı, Name Server Kaydı, MX Kaydı gibi işlemleri ücretsiz yapabilirsiniz.

Ücretsiz Domain Kilidi

Alan adınızı olası izinsiz transferlere karşı ücretsiz kilitleyebilirsiniz.

Ücretsiz Domain Paneli

Tüm alan adlarınızı SS-Panel'den ücretsiz yönetebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Domain sorgulama için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur.

SS-PANELE Giriş yaparak domainlerim sekmesinden yenileme yapmak istediğiniz alan adını seçerek hemen yenileyebilirsiniz.

Domain transferinizi gerçekleştirmek için alan adınızın şu anda bulunduğu firmadan “Transfer Kodu” temin etmeniz gerekir ve ardından domain transfer sayfamıza giderek ilgili kodu girip domain transferini başlatabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz anahtar kelime ve domain uzantısını domain arama bölümüne girin ve müsait durumdaki alan adını sepete atarak, ödemenizi yapın ve siparişinizi tamamlayın.

Kredi Kartı veya Banka Havalesi olarak ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile yapılan ödemeler anlık, banka havalesi ile yapılan işlemlerde ödeme teyidi 24 saat içerisinde yapılarak domainleriniz aktive edilir.

ServerSistemleri.com 1500+ den fazla domain uzantısını tescil etmekte olan çok nadir domain firmalarından birisidir. Domainleriniz özel müşteri temsilcisi ve destek ekiplerimizce 24 saat yönetilmektedir.

Domain, intenet sitenizin webteki açık adresidir. Web adresinizi ziyaret etmek isteyen kişiler, domaini tarayıcıya yazarak internet sitenize ulaşır. Bir web sitesi açmak için domain satın almak zorundasınız.

Domain kime ait gibi bilgileri Whois sorgulama araçlarından öğrenebilirsiniz. Whois sorgulama için tıklayınız!

Alan adı, internet sitenizin web dünyasındaki adresidir. Alan adları bir IP adresi üzerinden çalışabilir. Eğer bir internet sitesi açmak istiyorsanız öncelikli olarak bir domain tescili yapmanız gereklidir.

Domain yani alan adı uzantısı, intenet siteniz için tescil ettiğiniz domainin noktadan sonra başlayan kısmıdır. (Örn: .com.tr, .com, .org vb.)

Domain kayıt edildikten sonra, tescil edilen domain değiştirilemez ve ücret iadesi yapılamaz. Domain seçimi yaparken domain satın alma kurallarına dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Dünyada en fazla .COM ve .NET domainleri satılmaktadır. İçerik farkı gözetmeden her web sitesi bu uzantıları kullanabilmektedir. Amerika, Türkiye dışında birçok ülke kendi ülke kodlu domain uzantılarına daha fazla rağbet göstermektedir. Örneğin Rusya’da .ru domain uzantısı, Kazakistan’da .kz domain uzantısı, Fas’ta .ma domain uzantısı, Arap Emirliklerinde .ae, Almanyada .de domain uzantısı daha fazla satılmaktadır. Domain uzantılarına dair bazı açıklamalar aşağıdadır.

 • .org: Organizasyonlar, vakıf ve dernekler için
 • .edu.tr: Üniversiteler için
 • .at: Avusturyalılar, bu domain adresini kullanmaktadır
 • .be: Belçika alan adı
 • .co.uk: İngiltere firmaları için ideal alan adı.
 • .de: Achtung! Almanya'nın domain adresi
 • .cn: Çin domain uzantısı. Dünyada en fazla satılan ülke kodlu domaindir
 • .in: Hindistan pazarına bu domain ile açılın
 • .com.tr: kendini Türk hisset.
 • Domain tercih ederken dikkat ediniz. Markanızı veya firmanızı en iyi şekilde temsil edecek alan adınıza karar vermeniz gerekir. Aşağıdaki özellikleri dikkate alınız:

 • Akıcı olmalı ve anlaşılır
 • Mümkün oldukça kısa olmalı
 • Tire ile ayırdedilmemeli
 • Kolay telaffuz edilmeli
 • İnternet sitenizin konusu ile ilgili anahtar kelimeler içeren domainler hem daha fazla akılda kalıcı olacaktır hem de Google arama motoru sıralamasında ön sıralarda gelmenizi sağlayacaktır. Tescil edeceğiniz alan adının marka kaydı olup olmadığına bakınız. Domain satın alma sürecinde ödeme iadesi olmadığından, domaini hatalı yazmayın. Whois yani domain kimlik bilgilerinizi hatasız yazın. Hatalı whois bilgilerine sahip olmayan domainler ICANN tarafından bloke edilebilmektedir.

  Tescil etmiş olduğunuz domainlerinizi, tescil tarihinden 60 gün geçtikten sonra transfer edebilirsiniz. Domain transfer sayfası üzerinden domain transferinizi başlatabilirsiniz.

  Domain satın aldıktan sonra yapmanız gereken tek işlem Hosting satın almanızdır. Hosting satın aldıktan sonra NameServer adreslerini yönlendirmeniz yeterlidir. Eğer Domain adresinizi firmamızdan aldıysanız ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur!

  ServerSistemleri üzerinde domain iç transferi ücretsizdir.

  Domain süresi bitince hemen açığa çıkmaz. ServerSistemleri domain yenileme kurallarına göre, -20 gün içinde .com .net .org gibi domainleri domain yenileme yapabilirsiniz.

  Bir alan adı kayıt etmeden önce domainin müsait mi sorgulamak gereklidir. Bu işleme domain sorgulama denir. Domain sorgulama domain firması tarafından kurulan whois sunucusu üzerinden yapılır. Kayıtlı bir domainin Whois bilgilerine ulaşmak için Whois sayfamızı kullanabilirsiniz.

  Domain kayıt işlemleri merkezi Amerika, Türkiye ve Singapur’da bulunan ICANN ve IANA tarafından yürütülmektedir. Domain tescil işlemleri uluslar arası kurallara göre işlemektedir. Sistemin sağlıklı işlemesi ve ayakta kalabilmesi ve gerekli giderleri karşılamak için domain ücretsiz olarak tescil edilemez.

  Türkiye domain uzantısı olan .tr domainler gibi Mısır, İrlanda, Kanada, Avusturalya, Çin gibi bazı domain uzantılarında belgeli işlem yapılmaktadır. Jenerik diye tanımlanan .com, .net, .org, info, .istanbul vb. domainler ilk önce gelen alır kuralı ile çalışmaktadır.

  Kredi kartı ile yapılan domain satın alma sonrası belge gerektirmeyen domain uzantıları hemen aktif olur. Belge gerektiren domainler ile ilgili ödemeniz sonrasında satış veya teknik destek ekibimiz sizinle irtibata geçecektir. Domain satın aldıktan sonra alan adınızı Whois sorgulama sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.

  Tescil edilen bir domain maalesef değiştirilemez.

  Domain aldığınız zaman hosting almak mecburi değildir. Domain satın alma işlemi sonrası aşağıdaki domain servislerimizden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
  Ücretsiz DNS Yönetimi ve DNS Oluşturma Ücretsiz Domain Yönlendirme

  Alan adınız için özel DNS yani name server oluşturma işlemini ServerSistemleri müşteri paneliniz üzerinden yapabilirsiniz. Bu konuda bilet açarak teknik destek ekibimizden destek alabilirsiniz.

  Domain Whois Gizleme, alan adı satın alırken kullandığınız domain detayında gözükecek yönetici, teknik, mali sorumlu bilgilerinin başkaları tarafından gözükmesini engelleyecek servistir. serversistemleri.com üzerinden Whois gizleme ücretsizdir.

  serversistemleri.com sunucularımızın nameserver adresleri aşağıdaki gibidir: unna1.serversistemleri.com ve unna2.serversistemleri.com
  Bu domain DNS bilgilerini yönlendirebilirsiniz.

  Domain, web sitenizin internetteki adıdır. Müşterileriniz domain adresinizi yazarak web sitenize ulaşabilirler. İyi bir domain, güzel bir hosting iyi bir web sitesi sizi internet dünyasında zirveye götürür.

  Evet! serversistemleri.com üzerinden Türkçe Domain Kaydı yapabilirsiniz. .com, .tr , net gibi domain uzantıları Türkçe karakter destekleyen domain uzantılarıdır.

  Alan adı tescili (Domain Tescili) internet sitesine ait web adresinin 1-10 yıl arasında tescil edilmesidir. Web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle domain kaydı yapmalısınız. Domain Sorgulama sayfamız üzerinden en ucuz Domain Satın Alma fırsatını yakalayın.

  Domain kayıt süresinin bitimine 30, 15 ve 7 gün kala email ile domain süresi uzatmak için mail almaktasınız.

  Bazı .co, .ca, .uk, .pro, .es, .law, us, eu gibi ülke kodlu domain uzantılarında tescil esnasında belge sunma mecburiyeti bulunmazken tescil sonrasında sonrasında belge istenebilmektedir.

  Domain kaydını serversistemleri.com'den hosting hizmetini farklı domain firmasından satın alabilirsiniz. Fakat hosting hizmetini gerek kalite gerekse kolay yönetim açısından serversistemleri.com'den almanızı tavsiye ederiz.

  .com.Tr Domainler İçin Domain Tescil Belgeleri

  Şirkerler için:

  *Faliyet Belgesi

  *İmza sirküsü

  *Ticaret Sicil Gazetesi

  *.com.tr başvuru formunu indirmek için Tıkla

  Markalar için;

  *Marka belgesi veya Barkodlu Marka başvuru belgesi

  *Kimlik fotokopisi (marka şahıs andına ise) veya imza sirküleri (marka şirket adına ise)

  *.com.tr başvuru formunu indirmek için tıkla

  .biz.tr

  .info.tr

  .web.tr

  .tv.tr

  Not4: Dilekçedeki imza kaşe imza sirküsü veya kimlik fotokopisi sahibine ait olmalıdır.

  Domain adresinizi istediğiniz bir web sitesine ücretsiz yönlendirebilirsiniz.

  serversistemleri.com üzerinde domain kilidini ücretsiz değiştirebilirsiniz.

  Evet. Dilediğiniz zaman domaininizi başka firmaya transfer edebilirsiniz.

  Bilgilendirme

  Domain Sorgulama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Domain sorgulaması yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Sizin için toparladık;

  Domain Nedir? Domain Sorgulama ve Kayıt Nasıl Yapılır?

  Bir web sitesinin internet ortamında yayınlanabilmesi için ilk olarak yapılacak iş domain kaydetmektir. Domain (Alan Adı) web sitenizin internet ortamındaki adresidir. Her bir domain teknik olarak 193.3.35.10 gibi bir IP adresine karşılık gelir. Ancak pratikte internet kullanıcılarının adres çubuğuna IP numaralarını yazarak ulaşmak istedikleri siteye girmeleri zor olacağından, alan adı denen akılda kalması kolay bir isimlendirme sistemine ihtiyaç duyulmuştur.

  Domain sorgulama ve kayıt işlemleri, ICANN tarafından yetkilendirilen domain kayıt firmaları tarafından gerçekleşir. ICANN, domain sektöründe düzenleme ve denetleme yapabilen, en yetkili kuruluştur.

  Domain Whois Sorgulama Nedir?

  Whois sorgulama, alan adlarının kayıt tarihi, tescil firması, DNS’leri ve kayıt sahibinin iletişim bilgilerinin yer aldığı sorgulama sistemidir. Alan adının kime ait olduğunu öğrenmek için serversistemleri.com akıllı whois sorgulama aracını kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Whois, Tükçe’de domain sahiplik bilgileri olarak çevrilmektedir.

  Alan Adı (Domain) Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Bir web sayfasının, organik arama sonuçlarında üst sıralarda listelenmesinde ve trafiğinin artmasında alan adı oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle alan adı seçerken; akılda kalıcı, kısa, hedef kitlenizin ilgisini cezbedecek, projenizi tam olarak yansıtan alan adları bulmaya çalışmalısınız. Alan adı sorgulama sayfamızdan .com, .net, .store, . ist, .xyz, .blog gibi uzantılara sahip domain araştırması yapabilirsiniz. Ayrıca hak ihlali gibi durumların yaşanmaması için de almaya karar verdiğiniz alan adı için marka tescil araştırması yapmayı unutmayınız.

  Alan Adı (Domain) seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

  Whois Sorgulama Nedir?

  Whois sorgulama işlemi, whois bilgileri öğrenilmek istenilen alan adının, whois servisinde aranmasıyla yapılır. Bu arama sonucunda domain kayıt operatöründe (Registry) tutulan alan adına ait bilgiler sergilenir. Domain kime ait öğrenmek için serversistemleri.com whois sorgulama servisini kullanabilirsiniz.

  Whois Gizleme Nedir?

  Alan adınızın whois bilgilerinin 3. kişiler tarafından öğrenilmesini önlemek için kullanılan domain servisidir.

  Çeşitli sebeplerden ötürü alan adınızın sahiplik bilgilerinin gizlenmesini isteyebilirsiniz; domain yatırımlarınızın gizliliğini sağlamak, online kimliğinizi koruma altına almak, istenmeyen e-postalardan kurtulmak bu sebeplerden bazıları olabilir.

  Müşteri panelinizde yer alan “Alan Adı Yönetimi” sekmesinde, ServerSistemleri’nin premium whois gizleme servisini satın alarak bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Whois gizleme servislerinin kanuni uygulamaların gerektirdiği çeşitli özel durumlar meydana geldiğinde kimlik bilgilerinizin gizliliğini garanti edemeyeceğini unutmayınız.

  Whois Nedir?

  Whois, kayıt edilmiş bir alan adının ya da IP adresinin sahiplik bilgilerini gösteren kayıtlardır. Domain whois bilgilerini kontrol ederek alan adı kime ait öğrenebilirsiniz.

  Whois bilgileri, tescil edilen alan adının ne zaman kayıt edildiği veya sonlanacağı, kayıt edildiği firma ve alan adı sahibinin kim olduğuna dair çeşitli bilgiler içerir. ICANN kuralları gereği, alan adı sahiplerinin, whois bilgilerini eksiksiz ve tam olarak girmesi zorunludur. Domain kayıt firmaları domain kaydeden kişilere bu bilgileri yönetim panelinden düzenleme hakkı verir.

  Yardıma ihtiyacınız mı var?

  Destek verebilmek için 7/24 yanınızdayız!

  Bize Ulaşın
  444 3 717
  Destek Talebi Oluşturun
  info@serversistemleri.com
  Canlı Yardım
  Müşteri Temsilcimiz Aktif
  Çevrimdışı

  Veya, Destek talepleriniz için her yerden bize ulaşabilirsiniz!

  FIRSAT HABERCİSİ! İndirimleri anında öğrenin

  Platform Seçiniz

  Günün İndirimi kullanım alanı: Tüm Hostingler

  20 TL
  KOD

  Server Sistemleri olarak günün her saati size indirim sunuyoruz!

  Bugünün teklifi olarak indirim kodlarını buradan ücretsiz dağıtıyoruz!

  Kampanya sayfasına git ve sepet aşamasında bu kodu yapıştır
  kopyala

  Kod çalışmıyor mu? Bütün reklam engelleyici eklentileri ve programlarını kapatmanı öneririz. Böylece faydalanmak istediğin fırsata sorunsuzca ulaşırsın.

  Kampanya sayfasına götür beni!