.ir domaini nasıl alınır?

.ir domain tesciline mi ihtiyacınız var? İran için hazırlanan .ir domainine sahip olmak son derece basit. Server Sistemleri, İran domain tescili açısından güçlü bir tecrübeye sahip bir hosting firmasıdır. Domaini, alan adınızı sorgulamanın ardından açılacak sekmede çıkan adımları izleyerek satın alabilirsiniz. İran'daki yurtdışı domain konusunda Server Sistemleri, lider domain tescil firmalarındandır.
Sizin için .ir domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz

İran Hakkında

Kısaca...

İran, Güneybatı Asya'da bir ülke olup, güneyinde Basra Körfezi ile Umman Körfezi, kuzeyinde Hazar Denizi ile çevrili bir ülkedir. İran'ın sınır komşuları Türkiye, Irak, Pakistan, Azerbaycan, Ermenistan, Afganistan ve Türkmenistan'dır. İran, kadim tarihi ve mevcut yerleşmeleriyle dünyadaki en eski sürekli uygarlıklarındandır. Başkenti Tahran'dır. İran'ın Telefon Kodu: +98 İran'ın Para Birimi: İran riyali

İran'daki Şehirler

İran, Türkçe'de merkez olarak adlandırılan bir yerel yerleşim birimi olan ve şehirden yönetilen; Türkiye'de illere karşılık gelen 31 'Ostan' adında eyalete ayrılmaktadır. İran'ın önemli şehirleri Meşhed, Şiraz, İsfahan, Tahran, Urumiye ve Kerec'dir.

İran Ekonomisi

İran ekonomisi ekonomi, petrol ve birçok büyük sektördeki devlet işletmeciliği, hizmet yatırımları, köy tarımı ve küçük ölçekli özel işletmenin karışımıdır. Petrol, İran'ın en zengin enerji kaynaklarının başında gelmektedir. İran ayrıca maden bakımından dünyadaki en zengin ülkelerden biridir.

İran'ın İhracatta Bulunduğu Ürünlerden Başlıcaları
{aciklama} İran'ın en önemli ihraç ürünü petrol iken, pamuk, halı, meyve, pirinç, yün ve deridir.

İran'ın İthalatta Bulunduğu Ürünlerden Bazıları

Motorlu taşıtlar, şeker, çelik, dokumalar, çay.

İran'ın İhracatta Bulunduğu Ülkeler

Güney Kore, Japonya, Fransa, Çin, Hindistan.

İran'da Yaşayan Milletler

İran nüfusunun büyük çoğunluğunu Persler oluşturmakta olup, nüfusun geri kalanı Azeri Türkleri, Türkmenler, Kürtler ve Araplar tarafından oluşmaktadır.

İran'da Konuşulan Diller

İran'ın resmi dili Farsça olup, Arapça, Türkmence, Azerice, Beluçça ve Kürtçe tanınan bölgesel diller arasındadır.

Server Sistemleri Bilişim San. Tic. Ltd. Şti.
Mevlana Mah. Issıkgöl Cad. No:99 K:5 D:74 Gökdemir Plaza Gebze\Kocaeli

.ir Domain Bilgileri

.ir Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.ir Tescil Süresi 1 - 5 yıl
.ir Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.ir IDN Desteği Hayır
.ir Transfer Hayır
.ir Domain Nedir?
İran'daki İnternet kullanıcıları Yooz arama motorunu kullanırken web site adreslerinde .ir alan adlarını görmeyi tercih etmektedir. İran'da dilerseniz küçük bir işletme, dilerseniz büyük bir firma olun, .ir İran domain uzantısı sizi arama motorları sonuçlarında daha çok bulunur kılacaktır. İran .ir domaini sayesinde satışlarınızda artış yaşayacak, İran pazarında pay sahibi olacaksınız.

İran'a kültürel açıdan uygunluğunuzu ve İran .ir alan adıyla en kaliteli İnternet deneyimini gerçekleştirme hakkındaki istikrarınızı gösterin. .ir alan adı, kısa oluşu ve akılda kalıcı özelliği ile uçsuz bucaksız İnternet okyanusunda rotanızı bulmanıza olanak tanıyacaktır.

Markanızı korumanın önemi en az büyütmek kadardır. Ticari markanızın güvence altına daima alınması ve telif hakkı ihlalleri ile mücadele etmek için alınabilecek en önleyici tedbirlerden biri, İran'da markanıza ait .ir domain adresinin kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Başarı merdivenlerinizin basamaklarını rahatlıkla tırmanmak için .ir alan adınızı kaydedin.
Nasıl Transfer Edebilirim?
.ir alan adınızı transfer etmek son derece basit bir adımdır. Menü üzerinden ".ir Domain Transfer Et" seçeneğine tıklayarak transfer sürecini anında başlatabilirsiniz. Uzmanlarımız bu süreçte, alan adı konusunda sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Server Sistemleri'ne yapılan her .ir alan adı transferi, bir yıl ek yenileme içermektedir. Server Sistemleri, en ucuz .ir domain transferi için size hizmet vermekten daima mutluluk duymaktadır.
Nasıl Yenileme Yapabilirim?
Alan adınız rahatlıkla yenilenebilir. "Şimdi Yenile" seçeneğine tıklayın veya "Hesap Yöneticiniz"e giriş yapın. Yenilenmek istediğiniz .ir alan adınızı seçin ve hemen ardından yenilemenizin süresini belirterek sipariş verin.
.ir Domain Belgeleri
.ir:

Bu uzantı için herhangi bir gereklilik yoktur.
Sıkça Sorulan Sorular

Evet, .ir domainini kişiler tescil edebilir.

Evet, .ir domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Domainlerden bazıları transfer kodu olmaksızın belge ile transfer edilebilmektedir. Transfer sürecinde herhangi bir sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, e-mail veya telefon aracılığı ile iletişime geçiniz.

Evet, .ir domainlerini toplu tescil edebilirsiniz.

.ir Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Destek verebilmek için 7/24 yanınızdayız!

Bize Ulaşın
444 3 717
Destek Talebi Oluşturun
info@serversistemleri.com
Canlı Yardım
Müşteri Temsilcimiz Aktif
Çevrimdışı

Veya, Destek talepleriniz için her yerden bize ulaşabilirsiniz!

FIRSAT HABERCİSİ! İndirimleri anında öğrenin

Platform Seçiniz

Günün İndirimi kullanım alanı: Tüm Hostingler

20 TL
KOD

Server Sistemleri olarak günün her saati size indirim sunuyoruz!

Bugünün teklifi olarak indirim kodlarını buradan ücretsiz dağıtıyoruz!

Kampanya sayfasına git ve sepet aşamasında bu kodu yapıştır
kopyala

Kod çalışmıyor mu? Bütün reklam engelleyici eklentileri ve programlarını kapatmanı öneririz. Böylece faydalanmak istediğin fırsata sorunsuzca ulaşırsın.

Kampanya sayfasına götür beni!